PROGRAM
CZYSTE POWIETRZE

Cena gazu 2022 – za błękitne paliwo zapłacimy dużo więcej, za dwa lata grożą nam niekontrolowane podwyżki!

Nowy rok przywitaliśmy podwyżkami cen gazu. Odbiorcy indywidualni od stycznia zapłacą średnio o 54 % więcej za błękitne paliwo.

10/01/2022

Podwyżki taryf na gaz mają zostać rozłożone w czasie. Sejm uchwalił bowiem ustawę, zakładającą możliwość rozłożenia w czasie spodziewanych w 2022 roku gwałtownych podwyżek taryf na gaz dla odbiorców indywidualnych. Z nowych przepisów wynika, że sprzedawcy gazu będą mogli odzyskiwać koszty zakupu gazu w kolejnych latach. Ustawa umożliwia rozłożenie podwyżek na lata 2023, 2024 i 2025. Dodatkowo w 2024 roku zgodnie z europejskimi regulacjami, mają zniknąć taryfy dla gospodarstw domowych, co może wywołać niekontrolowany wzrost cen gazu.

 

Czyste Powietrze faworyzuje ogrzewanie gazowe - kto zapłaci horrendalne rachunki za gaz?

 

Organizatorzy Programu Czyste Powietrze wycofali ogrzewanie na węgiel z programu Czyste Powietrze. Tam, gdzie jest możliwe przyłączenie gospodarstwa domowego do sieci gazowej, program wymusza ogrzewanie gazowe przy jednoczesnej rezygnacji z biomasy drzewnej, w tym pelletu drzewnego. W nowym rozdaniu programu dotacje do urządzeń gazowych zostaną podtrzymane.

 

Od 2024 roku, po uwolnieniu cen gazu dla gospodarstw domowych spodziewać się można drastycznych podwyżek. Wówczas Czyste Powietrze stanie się bardzo drogie i nie każdego będzie na nie stać!

 

Fot. Pixabay.com

 


 

Skorzystaj z dotacji

 

Program Czyste Powietrze 2022
- pomoc i doradztwo w wypełnianiu wniosków

 

SPRAWDŹ