Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
PROGRAM
CZYSTE POWIETRZE

Dbałość o Czyste Powietrze kształtujmy od małego!

Co najmocniej wpływa na jakość powietrza, którym oddychamy? Ktoś powie – ekonomia i uregulowania prawne, ktoś inny – dostęp do dobrego opału, a opornych odtruwaczy należy karać odpowiednio wysokimi mandatami. To wszystko może być istotne, ale najważniejsza jest świadomość tego, w jaki sposób ogrzewanie wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie.

23/11/2018

Świadomość ekologiczną kształtujmy od najmłodszych lat. Warto rozmawiać z dzieckiem o czystym powietrzu, tłumaczyć dlaczego jest ono niezbędne do zdrowego życia. Wsparciem dla rodzica podczas takich poważnych rozmów z dzieckiem może być przyjazna najmłodszym książka lub animacja. Niedawno w ramach ogólnopolskiej akcji Wszystkim wesoło, gdy czyste powietrze wokoło realizowanej przez firmę Kostrzewa ukazała się ilustrowana książeczka pt. Smog w Maciejowicach.

 

Rymowanka autorstwa Anny Baranowskiej, ilustrowana przez trzynastolatkę – Lenę Darską w przystępny i żartobliwy sposób ukazuje jak szkodliwe i niebezpieczne dla zdrowia ludzi i zwierząt może być palenie byle czym – w tym odpadami. Ilustracje można pokolorować. Jest też miejsce na własny obrazek i wierszyk. Z wydawnictwa korzystają już dydaktycy ekologiczni i nauczyciele.

 

Tutaj można nieodpłatnie pobrać Smog w Maciejowicach:

 

 

Polecamy materiały edukacyjne dotyczące jakości powietrza dla dzieci i młodzieży: Fundacja Otwarty Plan otwartyplan.org Fundacja ARMAAG www.niebieskiatmoludek.pl/­animacje-edukacyjne/