PROGRAM
CZYSTE POWIETRZE

Firma Kostrzewa wnioskuje do senatu o sprawiedliwe dopłaty do opału

Nie godzimy się z nierównym traktowaniem użytkowników kotłów na paliwa stałe, co wprowadza ustawa o dopłatach do węgla. Przyjęta przez sejm ustawa całkowicie pomija właścicieli kotłów na biomasę, w tym pellet. Zapraszamy do zapoznania się z naszym wnioskiem skierowanym do Marszałka Senatu RP prof. Tomasza Grodzkiego.

24/06/2022

Pismo podkreśla rolę Programu Czyste Powietrze i przypomina o tym, że tysiące Polaków zainwestowało w ekologię i przy dotacyjnym wsparciu wymieniło przestarzałe, wysokoemisyjne urządzenia grzewcze na węgiel lub drewno na nowoczesne, certyfikowane kotły, w tym urządzenia na pellet.  Dzięki takiemu działaniu odchodzimy stopniowo od paliw kopalnych w ogrzewnictwie.

 

Pozostawienie obywateli bez wsparcia może spowodować przymusowy odwrót od pelletu i stosowanie tańszych metod ogrzewania domu, co dotkliwie odczujemy w postaci wzrostu zanieczyszczeń powietrza. W przyszłości Polacy doświadczeni przez rekordowo wysokie ceny paliw, mogą niechętnie inwestować w technologie przyjazne środowisku.

 

Przeczytaj:

Pismo do Marszałka Senatu prof. Tomasza Grodzkiego dotyczące  ustawy o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców niektórych paliw stałych w związku z sytuacją na rynku tych paliw