Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

Strona korzysta z plików cookies.
Kontynuując zgadzasz się na ich użytkowanie.

PROGRAM
CZYSTE POWIETRZE

Uwaga! Nieuczciwi akwizytorzy pomp ciepła i sprzedawcy powołujący się na NFOŚiGW

Publikujemy komunikat Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w sprawie nieuczciwych podmiotów i wykonawców inwestycji finansowanych z funduszy Programu Czyste Powietrze. Warto zapoznać się z informacją i wystrzegać się oszustów.

28/07/2023

„Prosimy naszych Wnioskodawców i Beneficjentów o rozwagę w wyborze dostawcy i firmy instalacyjnej do wykonania wymiany źródła ciepła z dofinansowaniem Programu  Czyste Powietrze.

 

Płacicie Państwo za zakup i montaż nowego źródła ciepła np. pompy ciepła – i refinansujecie zrealizowane zadanie z przyznanej i należnej Wam dotacji w ramach Programu Czyste Powietrze!

 

Niestety, zdarzają się na rynku usług nieuczciwy wykonawcy, którzy oferują usługi i produkty niskiej jakości oraz zawyżają ceny.

Zwracamy uwagę, że wybór firmy sprzedającej urządzenie jak i wykonującej jego montaż należy do Państwa – naszych Wnioskodawców i Beneficjentów.

 

Prosimy Państwa o ostrożność i rozwagę, w szczególności w przypadku  oferty akwizytorów na instalację źródła ciepła, w tym POMPY CIEPŁA. Nieuczciwi sprzedawcy proponują niedopasowane do Waszego domu i potrzeb – niskiej jakości urządzenia, które w okresie grzewczym zużywają dużo prądu, a ich trwałość i jakość jest słaba.

 

Prosimy o dokładne i uważne sprawdzenie firmy i jej oferty jeszcze przed podpisaniem umowy, w szczególności jeśli mają Państwo jakiekolwiek wątpliwości co do:

– oferowanej ceny usługi i produktu,

– oferowanych parametrów urządzenia lub instalacji,

– oferowanych warunków serwisowych i gwarancji.

 

Prosimy o uważność i podejmowanie decyzji bez pośpiechu, w konsultacji z gminnym punktem konsultacyjno – informacyjnym, sołtysem lub regionalnie funkcjonującym wfośigw. Warto sprawdzić parametry urządzenia i jego rzeczywistą cenę w internecie. Można także porozmawiać ze znajomymi i sąsiadami, którzy taki proces inwestycyjny mają już za sobą. Warto też skorzystać z funkcjonującej w ramach programu „Czyste Powietrze” tzw. listy ZUM (listy zielonych urządzeń i materiałów) – dostępnej online pod adresem https://lista-zum.ios.edu.pl/, która zawiera zweryfikowane urządzenia i materiały o potwierdzonej jakości.

 

Przede wszystkim warto współpracować z firmami poleconymi i znanymi na lokalnym rynku.

 

Prawidłowo zrealizowana inwestycja z dotacją z Programu Czyste Powietrze to niższe koszty ciepła w Waszych domach, a tym samym niższe wydatki na ogrzewanie.

 

Zależy nam na Państwa bezpieczeństwie i wyłącznie korzyściach uzyskanych z Programu Czyste Powietrze.

 

Życzymy Państwu spotkań wyłącznie z rzetelnymi firmami i satysfakcji ze zrealizowanej inwestycji!

 

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) nie promuje konkretnych firm sprzedających urządzenia, instalacyjnych oraz wykonawczych.

 

Państwa nieufność powinno wzbudzić powoływanie się firmy na partnerstwo z NFOŚiGW w Programie Priorytetowym Czyste Powietrze, co nie ma uzasadnienia w praktyce. Bezpośrednimi partnerami operacyjnymi w Programie Czyste Powietrze w odniesieniu do NFOŚiGW są wojewódzkie fundusze ochrony środowiska i gospodarki wodnej (wfośigw) oraz GMINY (w Programie Czyste Powietrze uczestniczy ponad 86% gmin w skali Polski), a także wybrane banki, wskazane na stronie internetowej czystepowietrze.gov.pl”

 

(źródło: https://czystepowietrze.gov.pl/sprawdz-oferte-na-swoje-nowe-zrodlo-ciepla/)