PROGRAM
CZYSTE POWIETRZE

„Zielone Ciepło” poświęcone programowi Czyste Powietrze

To nie przypadek, że najnowsze wydanie magazynu Zielone Ciepło prawie w całości poświęcone zostało Programowi Priorytetowemu Czyste Powietrze realizowanemu przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Czyste Powietrze to największy program adresowany do właścicieli domów jednorodzinnych zainteresowanych modernizacją przestarzałego ogrzewania oraz dociepleniem budynków.

09/01/2020

Instalatorzy urządzeń grzewczych informują, że blisko połowa modernizowanych urządzeń grzewczych w budownictwie indywidualnym uzyskuje państwową dotację. Warto zapoznać się z możliwościami, jakie niesie program oraz komu przysługuje wsparcie. W szybkim rozeznaniu pomoże rozkładówka z infografiką poświęconą programowi, uwzględniająca odrębne podejście do domów nowo budowanych i istniejących, a także rodzaj inwestycji. Inspiracją do sięgnięcia po dotację niech będą relacje rodzin, które skorzystały ze wsparcia do modernizacji ogrzewania.

 

Magazyn zachęca do skorzystania z programu i zainwestowania w przyjazne środowisku ogrzewanie. Do takich należą z pewnością systemy grzewcze na biomasę drzewną, a także pompy ciepła.

 

Polskie ogrzewnictwo czekają istotne zmiany – o najnowszych trendach w tym zakresie informuje prezes Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła Paweł Lachman inicjator ogólnopolskiej akcji Dom bez rachunków. Te zmiany nie zachodzą tylko na górze klient coraz częściej zainteresowany jest uzyskaniem wysokiego komfortu grzewczego, czystością oraz zakupem paliwa wysokiej jakości. Praktyczną wiedzą o pellecie wysokiej i potwierdzonej jakości dzieli się z Czytelnikami dyrektor Pionu Biopaliw Grupy Barlinek Rafał Węcek.

 

Nie każdemu przysługuje dotacja, dlatego warto zapoznać z artykułem dotyczącym ulgi termomodernizacyjnej, która dedykowana jest w szczególności osobom lepiej sytuowanym. Przypominamy też o zakazie produkcji i sprzedaży kopciuchów oraz karach jakimi obarczony jest ten proceder. Lepiej zainwestować w certyfikowane urządzenia, które będą służyły latami. – O tym wszystkim przeczytacie w najnowszym wydaniu Zielonego Ciepła.

 

Zapraszam do lektury

 

Anna Baranowska

REDAKTOR NACZELNA

 

(poniżej pobierzesz wersję elektroniczną magazynu Zielone Ziepło)

 

Magazyn „Zielone Ciepło”