Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
PROGRAM
CZYSTE POWIETRZE

Preferencyjny kredyt na Czyste Powietrze od czerwca

Dziewięć banków wprowadzi ścieżkę kredytową na inwestycje z programu Czyste Powietrze. Udzielane kredyty będą objęte gwarancjami Banku Gospodarstwa Krajowego. Dzięki gwarancjom BGK banki będą mogły zaproponować lepsze warunki finansowania inwestycji m.in. przez rezygnację z wymogu stosowania dodatkowych zabezpieczeń.

19/03/2021

Do programu zakwalifikowano wszystkie aplikujące banki tj: Alior Bank, BNP Paribas Bank Polska, Bank Ochrony Środowiska, Bank Pocztowy, Bank Polskiej Spółdzielczości i zrzeszone Banki Spółdzielcze, Credit Agricole Bank Polska, Santander Consumer Bank oraz Banki Spółdzielcze SGB.

 

Dzięki zainteresowaniu banków tematem Czystego Powietrza Polacy będą mogli skorzystać z nowego kredytu antysmogowego. Współpraca z bankami ułatwi dostęp do dofinansowania na wymianę starych nieefektywnych źródeł ciepła i termomodernizację domów jednorodzinnych.

 

W latach 2021­−2022 banki będą dysponować łącznym limitem środków 1,5 mld zł, w ramach których przekazywać będą do wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej wnioski o dotację z przeznaczeniem na częściowe spłaty kapitału kredytów bankowych na przedsięwzięcia realizowane zgodnie z programem Czyste Powietrze.

 

Pierwsze wnioski o kredyt na cele zgodne z programem Czyste Powietrze i dotację na częściową jego spłatę będzie można złożyć w bankach w połowie tego roku. Wnioskodawcy otrzymają informacje o programie Czyste Powietrze oraz pomoc w złożeniu wniosku o kredyt i dotację na częściową spłatę kapitału zaciągniętego kredytu u swoich doradców w bankach.

 

Z rozmów ze Związkiem Banków Polskich partnera NFOŚiGW  we wdrożeniu programu Czyste Powietrze wynika, że kolejne banki komercyjne rozważają dołączenie do systemu wdrażania powszechnego kredytu antysmogowego jeszcze w tym roku.

 

(na podst. www.czystepowietrze.gov.pl)

 


 

Skorzystaj z dotacji

 

Program Czyste Powietrze 2022
- pomoc i doradztwo w wypełnianiu wniosków

 

SPRAWDŹ