Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

Wystartował podwyższony poziom dofinansowania w programie Czyste Powietrze

Po półrocznym oczekiwaniu Polacy o niższych dochodach mogą wreszcie wnioskować do programu Czyste Powietrze o wsparcie wymiany przestarzałego ogrzewania i docieplenia domów jednorodzinnych. 21 października ruszył nabór wniosków do tzw. podwyższonego poziomu dofinansowania, zreformowanej w maju wersji programu.

23/10/2020 – Materiał archiwalny

Komu przysługuje wyższe wsparcie? O podwyższoną dotację w wysokości do 37 tys. zł mogą ubiegać się osoby o dochodach: poniżej 1400 zł miesięcznie na osobę w gospodarstwie wieloosobowym, a także osoby o miesięcznym dochodzie poniżej 1980 zł, gospodarujące samodzielnie. W obu przypadkach zarobki dotyczą ostatniego rozliczenia podatkowego.

 

Jak uzyskać podwyższone wsparcie? Do uzyskania podwyższonego dofinansowania niezbędne jest zaświadczenie o dochodach, wydane przez gminę. Zapotrzebowanie na stosowne zaświadczenie składamy w gminie (w miejscu zamieszkania) osobiście, listownie lub przez platformę ePUAP.

 

Udogodnienia dla wnioskodawców Na stronie www.czystepowietrze.gov.pl/­kalkulator­−dotacji dostępne jest narzędzie, umożliwiające szybkie wyliczenie wysokości dotacji w programie Czyste Powietrze. Innym udogodnieniem dla korzystających z programu jest możliwość wydłużenia terminu realizacji przedsięwzięcia o maksymalnie sześć miesięcy. Rozwiązanie dotyczy sytuacji niezależnych od beneficjenta, w szczególności ze względu na epidemię COVID-19. Osoby, zmuszone wydłużyć okres realizacji przedsięwzięcia, będą musiały złożyć wniosek do właściwego terytorialnie wojewódzkiego funduszu ochrony środowiska i gospodarki wodnej, który oceni jego zasadność i podejmie decyzję. Z tej możliwości mogą skorzystać wszyscy korzystający z programu – zarówno z wersji podstawowego, jak i podwyższonego poziomu dofinansowania.

 

Gminy mają obowiązek wystawiania zaświadczeń o dochodach osobom ubiegającym się o podwyższony poziom dofinansowania. Dokument wystawiony przez GOPS jest niezbędny do uzyskania podwyższonego wsparcia.

 

Sprawdź, jakie wsparcie uzyskasz wnioskując o podwyższone dofinansowanie.

 

https://www.czystepowietrze.eu/wysokosc-dofinansowania

 


 

Skorzystaj z dotacji

 

Program Czyste Powietrze 2022
- pomoc i doradztwo w wypełnianiu wniosków

 

SPRAWDŹ