26/04/2022

Kocioł elektryczny z dotacją Programu Czyste Powietrze

Kotły elektryczne to całkowicie bezemisyjne urządzenia grzewcze coraz częściej montowane w domach jednorodzinnych. Używanie „elektryków” w duecie z fotowoltaiką oznacza niskie rachunki oraz wysoki komfort użytkowania.

Program Czyste Powietrze przewiduje dotację do zakupu i montażu kotła elektrycznego w wysokości od 3 - 9 tys. zł. Poziom wsparcia jest uzależniony od wysokości dochodów.

 

„Elektryk” jako samodzielne źródło ciepła i c.w.u. najlepiej sprawdza się w budynkach jednorodzinnych poddanych termomodernizacji oraz zaopatrzonych w instalację fotowoltaiczną. Regulamin Programu Czyste Powietrze umożliwia wnioskowanie o wymianę przestarzałego ogrzewania na paliwo stałe na kocioł elektryczny w połączeniu z mikroinstalacją fotowoltaiczną oraz do prac termomodernizacyjnych. Wsparcie do fotowoltaiki wynosi od 5-9 tys. zł, do termomodernizacji od 10-30 tys. zł.

 

Poznaj zalety kotła elektrycznego

 

Urządzenie jest łatwe w montażu, bezpieczne i niedrogie. Właściciel domu nie potrzebuje kotłowni ani pomieszczenia na składowanie opału. Niewielki kocioł jest ultra cichy i nie emituje spalin – można go bezpiecznie i niedrogo zamontować w dowolnym miejscu domu. Poza tym urządzenie nie wymaga przyłącza gazowego, komina, spełnienia rygorystycznych wymogów dotyczących wentylacji - wystarczy jedynie dostęp do energii elektrycznej.

 

Decydując się na kocioł elektryczny, warto wybrać urządzenie zaopatrzone w dobry system regulacji z możliwością zastosowania wielu przydatnych funkcji np. harmonogramu pracy kotła umożliwiającego skorzystanie z nocnych taryf energii elektrycznej i zmagazynowanie ogrzanej wody dzięki zbiornikowi buforowemu (Program Czyste Powietrze przewiduje dotację do zbiorników buforowych).

 

solary

 

Elektryk w połączeniu z fotowoltaiką – tańsze ogrzewanie


Przeciętna instalacja fotowoltaiczna w domach jednorodzinnych charakteryzuje się mocą około 10 kWp, co pozwala uzyskać ok. 10.000 kWh energii rocznie. Średnie zużycie energii na potrzeby oświetlenia, AGD i RTV wynosi w przybliżeniu 3.000 kWh/rok. Pozostałą energię ze słońca dzięki zastosowaniu kotła elektrycznego można przeznaczyć na ogrzewanie domu i ciepłej wody użytkowej. W domu, który został poddany gruntownej termomodernizacji, zastosowanie kotła elektrycznego w duecie z fotowoltaiką oznacza niższe rachunki za ogrzewanie oraz uniezależnienie się od rosnących cen gazu ziemnego i paliw stałych.


Zobacz kocioł elektryczny z dotacją Programu Czyste Powietrze

 

Kostrzewa ELE 24

 

 

Skorzystaj z dotacji

 

Program Czyste Powietrze 
- pomoc i doradztwo w wypełnianiu wniosków

 

SPRAWDŹ